REKLAMA
REKLAMA

W 6 lat liczba e-sklepów urosła 4-krotnie

Autor: Rzeczpospolita 24 grudnia 2012 09:23

W 6 lat liczba e-sklepów urosła 4-krotnie

Według połowy badanych promocje oraz rabaty są jednym z najważniejszych bodźców decydujących o zakupie - czytamy w "Rzeczpospolitej". Dynamiczny rozwój rynku e-handlu przekłada się na coraz większą ilość sklepów w sieci. W ciągu ostatnich 6 lat ich liczba w Polsce zwiększyła się ponad 4-krotnie, aż do 12 tysięcy.

REKLAMA
Wzrost konkurencji wymusza na przedsiębiorcach wykorzystanie nowatorskich działań promocyjnych. Dodatkowo, klienci oczekują stosowania przez e-sklepy specjalnych zachęt, które pomogą dokonać zakupu. Jedną z coraz bardziej popularnych są kupony rabatowe. Według badań Nielsen w USA 49 proc. internautów uważa, że to właśnie one najlepiej pomagają podjąć decyzję o zakupie. A jak to wygląda w przypadku Polaków? - zastanawia się "Rz".
Wyniki najnowszych badań „eHandel Polska 2012" wyraźnie pokazują, że w ślad za intensywnym rozwojem branży handlu online, zwiększa się liczba sklepów internetowych. Jeszcze w 2006 roku w Polsce było ich tylko 2762, a w tej chwili jest już 12117 - czytamy w "Rz".

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12133

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA