REKLAMA
REKLAMA

W Częstochowie rusza pierwszy sklep Tesco Extra

Autor: portalspozywczy.pl 26 sierpnia 2010 09:31

W Częstochowie przy ul. Drogowców 43 zostanie otwarty hipermarket Tesco Extra. To pierwszy market brytyjskiej sieci w Polsce, w tym nowym formacie. Władze sieci zapowiedziały, że już wkrótce powstaną kolejne placówki oparte na koncepcie sklepu.

REKLAMA
Tesco Extra będzie oferować klientom dodatkową gamę usług, w pasażu handlowym przy hipermarkecie operator uruchomi własną aptekę lub punkt apteczny, serwis foto i salon optyczny. Wprowadzony został także nowy standard i układ działów wewnątrz sklepu, powiększony został m.in. dział z wyrobami tekstylnymi, przebudowany zostanie także dział z produktami świeżymi.

Sklepy Tesco Extra będą powstawały w lokalizacjach, które pozwolą na wykorzystanie potencjału nowego konceptu. Jak zapowiedział prezes Tesco, Ryszard Tomaszewski pod szyldem Extra będą budowane nowe sklepy. W planach jest także rebranding i przebudowa części już istniejących hipermarketów, szczególnie starszych obiektów, które wymagają zmiany koncepcji i dostosowania do rynku. Władze spółki nie chciały zdradzić ile sklepów Tesco Extra ma docelowo działać na polskim rynku.

Częstochowski hipermarket, który po przebudowie został przekształcony w Tesco Extra działa na rynku od lipca 1999 r. i ma powierzchnię 12 tys. mkw. Przed sklepem jest parking 1,2 tys. samochodów.

W roku 2010 Tesco planuje otworzyć ponad 50 nowych sklepów oraz nowe centrum dystrybucji. Brytyjski operator planuje także wyremontować część dawnych hipermarketów Hit oraz supermarketów Leader Price. Wszystkie inwestycje mają pochłonąć ok. 800 mln zł.

Tesco Polska z prawie 350 sklepami jest jedną z największych sieci handlowych na polskim rynku.

  • 3405 2011-07-29 20:45:57

    Moim zdaniem wszystkie hipermarkety formatu HM powinny być Tesco extra

  • lejla 2010-08-31 13:04:12

    Jedna wielka lipa to tesco extra..

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12133

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA