PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

W grudniu koniunktura w handlu oceniana gorzej niż przed miesiącem

Autor: PAP 20 grudnia 2012 14:47

W grudniu ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym oceniany jest nieco gorzej niż przed miesiącem, a wskaźnik syntetyczny wyniósł minus 13 wobec minus 7 - podał GUS w komunikacie.


Poprawę koniunktury sygnalizuje 12 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 25 proc. (w listopadzie odpowiednio 14 proc. i 21 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.
"Oceny bieżącej i przyszłej sprzedaży są bardziej pesymistyczne od formułowanych w listopadzie. Podmioty sygnalizują trudności w bieżącym regulowaniu zobowiązań finansowych na poziomie zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem; odpowiednie prognozy są bardziej pesymistyczne od zgłaszanych w listopadzie" - napisano.
Badania pokazują, że przedsiębiorcy nadal sygnalizują nadmierny poziom zapasów towarów. "W związku z tym planowane jest dalsze ograniczanie ilości towarów zamawianych u dostawców" - napisano.
Z badań wynika, że zapowiadany jest większy niż prognozowano w listopadzie spadek zatrudnienia, a jednostki sygnalizują wolniejszy wzrost bieżących i przyszłych cen towarów.
Spośród badanych jednostek, w grudniu 4,6 proc. podmiotów nie odczuwa żadnych barier w prowadzeniu bieżącej działalności (5,2 proc. przed rokiem). "Największe trudności napotykane przez przedsiębiorców zgłaszających występowanie barier związane są z: konkurencją na rynku, wysokimi obciążeniami na rzecz budżetu oraz niedostatecznym popytem" - dodano.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2012-12-27 20:45:15

    Myślę ,że dlatego tak jest , bo w ubiegłych latach wszystko przed świętami drożało. Ja sama większa część zakupów zrobiłam we wrześniu i październiku.Polowałam na promocje i opłaciło się. Oczywiście zamroziłam mięso. I tak robię każdego roku. Nie odczuwam wtedy zwiększonych wydatków a jest co jeść.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11517

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane