REKLAMA
REKLAMA

W niemieckim Realu ceny o 30 proc. niższe niż w polskim

Autor: gazeta.pl/Fakt 29 maja 2013 09:38

Zakupy w hipermarkecie Real w Niemczech są dużo tańsze niż w Polsce - donosi "Fakt", którego reporter zrobił zakupy w niemieckim Schwedt, a następnie kupił te same produkty w polskim sklepie tej samej sieci. Różnica na tym samym koszyku zakupów wyniosła 67,15 zł - donosi gazeta.pl

REKLAMA

W Niemczech istnieje duża konkurencja i to przede wszystkim dyktuje niższe ceny - mówi prof. Stanisław Slejterski z Katedry Bankowości i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego w rozmowie z "Faktem".

Zdaniem Michała Koleśnikowa z BGŻ, Niemcy na tle Europy nie są bardzo drogim krajem, a wynika to głównie z dużego udziału hard dyskontów, gdzie jest duża presja na niską marżę w handlu detalicznym. To ogromny rynek i wielka skala działania, co pozwala firmom na oszczędności na poziomie przetwórstwa.

 • PK 2013-06-04 10:40:59

  Nie rozumiem komentarzy poniżej. Jeśli na coś to jest dowód, to na to, że w Polsce są dużo wyższe podatki. I tak właśnie jest. Płacimy sporo wyższy PODATEK KORUPCYJNY (sic!) Przecież wiemy jak to wszystko trzeba sobie załatwić. Poza tym podatki od pracy są zdaje się w obu krajach porównywalne. VAT niewiele wyższy, za to jak u nas skomplikowany. To kolejny podatek - czas spędzony na papierologii. Nie żyjemy w gospodarce wolnorynkowej, tylko w USTROJU BIUROKRATYCZNYM. 75% owoców mojej pracy oddać zmuszony jestem co miesiąc panom, którzy to marnują, a mnie ochłapy dają.

 • b. prac sieci spec. HACCP 2013-05-30 18:35:45

  Witam- nie tylko tańsze produkty ale i lepszej jakości!!!(nie tylko proszki ale i produkty tej samej marki wyprodukowane przez naszych producentów)Ze konkurencja, czyli tańsze a sprzedający ma niższy zysk i wszyscy (na zachodzie) zadowoleni i funkcjonują a przecież mogliby drożej bo i siła nabywcza klienta jest większa!!! No ale tam zasady i polityka handlu są normalne. U nas jest wiele sieci handlowej choćby właśnie Biedronka a ceny jakie oferuje handel są w relacji siła nabywcza klienta a koszt wyprodukowania nierealne i obliczone na ogromny zysk sprzedającego.

  Ale jak maniak będę powtarzał to właśnie ta niezasłużona czasami horrendalna marża ma powetować-zbilansować stratę sieci w ich macierzystych sieciach u siebie np. w Niemczech.Na to wszystko pozwala nasi rządzący ale i my sami godząc się na zakupy w tych sieciach. Niemiec jak ma do wyboru na zakup u siebie w sklepie niemieckim czy innej zagranicznej sieci na pewno kupi w swojej sieci.Aż się prosi o ogólnopolską postawę KUPUJĘ POLSKIE BO "DOBRE" nie "BO POWINIENEM" !!!

 • bolo 2013-05-30 10:34:55

  a w Polsce nie ma konkurencji? Biedronki za każdym rogiem i całe mnóstwo innych mniejszych lub większych sieciowych sklepów. My po prostu pozwalamy sobie na taką a nie inną politykę ...zarobki Polaków są kilka razy mniejsze niż np. Niemców a ceny w Polsce jedne z najwyższych w Europie. Wszyscy to wiedzą zwłaszcza rządzący tym krajem ale wszyscy udają ,że nic się nie dzieje

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA