REKLAMA
REKLAMA

W Nysie nie powstanie galeria Dekada

Autor: interia360.pl 6 października 2014 13:35

Radni rządzącej koalicji zagłosowali przeciwko zmianie planu zagospodarowania przestrzennego przy ulicy Kolejowej. To oznacza, że w Nysie nie powstanie galeria handlowa Dekada. Zdaniem ekonomistów taka decyzja władz miasta może przynieść duże szkody w dalszej perspektywie.

REKLAMA

W sprawie galerii handlowej pojawiło się tzw. „drugie dno". Radny Przemysław Dziaduś zawiadomił prokuraturę, że jeden z burmistrzów - Piotr Walach - jeszcze przed glosowaniem mówił publicznie, że zmiana planu nie jest korzystna dla gminy, bo wówczas gmina straci na działkach, które chce sprzedać w rynku.

Inną kwestię poruszył właściciel spółki Dekada - Aleksander Walczak. Według niego w Nysie doszło do zawarcia układu biznesowo-politycznego, który chroni kilku właścicieli małych obiektów handlowych w centrum miasta kosztem przedsiębiorców. W tej chwili wynajęcie pomieszczeń na prowadzenie działalności gospodarczej w centrum Nysy jest bardzo drogie. Wynika to ze zbyt małej liczby takich lokali. W dodatku większość tych obiektów należy do kilku osób. Osoby te - zdaniem prezesa Walczaka - mają silne wpływy w obecnej władzy miasta.

 • Malbork 2014-12-28 15:18:52

  Szkoda, że Malbork nie jest jak Nysa i ponownie dogadał się z Dekada :/

 • Michał 2014-10-07 16:21:23

  Zgadzam sie z przedmówcą !

  Nasi sklepikarze chociaż odprowadzają podatki do naszej gminy a nie na Cypr jak Dekada:)))) szkoda gadać Cwaniaki!

 • Olek 2014-10-07 15:21:13

  Właściciele Dekady wymuszają od władz zmiany przestrzennego zagospodarowania terenu w sposob bardzo nachalny i bezczelny co nie podoba sie mieszkańca całej Nysy .Kupili działkę pod budowe hotelu i rzecz jasna na taki obiekt mają zgodę.Cechuje ich zażarta gonitwa o to aby podwoić wartość swojego terenu,myślą ,ze radni dadzą sie na to nabrać,niestety Nysa nie taka głupia ....!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA