W Płocku powstanie centrum handlowe Graniczna

Autor: ISBNews 21 grudnia 2012 14:22

Dwa wielkopowierzchniowe obiekty handlowe (CH Graniczna) oraz rondo i estakada nad Trasą Popiełuszki powstaną w Płocku do końca 2013 r., poinformował Urząd Miasta Płock w komunikacie. Koszt całej inwestycji, w całości pokryty przez inwestorów, szacowany jest na kilkadziesiąt milionów złotych.


"Niezmiernie się cieszę, że kolejni inwestorzy pojawiają się w Płocku. Szczególnie ważne jest dla nas stworzenie przez Państwa 200 nowych miejsc pracy w perspektywie nadchodzącego roku. Także nowy układ komunikacyjny, który powstanie w związku z budową CH Graniczna wpisuje się idealnie w perspektywę rozwoju tej części miasta" - powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, cytowany w komunikacie.
"Inwestycja zostanie zrealizowana bez udziału środków publicznych. Nie wiemy, jaki będzie całkowity jej koszt, jednak inwestorzy wspominali o kwocie rzędu kilkudziesięciu milionów złotych" - powiedział agencji ISBnews Konrad Kozłowski z Zespołu Spraw Medialnych Urzędu Miasta Płocka.
Jeden z największych swoich obiektów handlowych w Polsce otworzy w Płocku Leroy Merlin. Powierzchnia sklepu wyniesie ponad 10 tys. m2. Drugi obiekt zagospodaruje należący do sieci Oxylane producent i dystrybutor artykułów sportowych Decathlon. Trwają rozmowy z innymi operatorami handlowymi z branży spożywczej i motoryzacyjnej, którzy mogliby otworzyć swoją działalność na terenie CH Graniczna w nadchodzącym roku, podano w komunikacie.
W ramach inwestycji zaprojektowane i wybudowane zostaną nowe jezdnie o długości 1,4 km, a także rondo oraz wiadukt o długości 56,17 m nad Trasą Popiełuszki. W obrębie CH Graniczna powstanie łącznie 921 nowych miejsc parkingowych.
Centrum handlowe Graniczna w rejonie ul. Granicznej, Wyszogrodzkiej i ks. Jerzego Popiełuszki. Odpowiedzialna za projekt inwestycji jest firma Budoplan. W celu realizacji projektu powołana została spółka celowa Centrum Graniczna powiązana m. in. z warszawską firmą deweloperską Tryboń Projektowanie i Powiernictwo Inwestycyjne. Ukończenie obiektów planowane jest na koniec 2013 r.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11056

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane