PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

W Poznaniu uruchomiono 1. sklep z żywnością fair trade

Autor: wyborcza.biz 26 lutego 2012 17:10

Od kilku tygodni działa w Poznaniu pierwszy sklepik sprzedający wyłącznie produkty firmowane znakiem sprawiedliwego handlu. Tymczasem takich sklepów w Europie jest 2,5 tysiąca. W Unii Europejskiej rynek fair trade rośnie ponad 20 proc. rocznie, a są kraje na świecie, np. Australia, gdzie wzrosty sięgają 70 proc. - czytamy w serwisie wyborcza.biz.

Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i komunikacji zewnętrznej Carrefour Polska przyznaje na łamach serwisu wyborcza.biz, że w Polsce produkty fair trade z uwagi na ich wyższą cenę, znajdują nabywców głównie w największych miastach. Wiąże się to ze stosunkowo niską świadomością konsumentów w zakresie zasad sprawiedliwego handlu oraz faktem, że głównym czynnikiem przy wyborze towaru podczas zakupów wciąż jest cena.

Według Fairtrade International sprzedaż produktów z ich certyfikatem w Polsce w 2010 r. wyniosła 2,1 mln euro, w ostatnim roku ta liczba mogła się zwiększyć o ok. 10 proc. W tym czasie w Wielkiej Brytanii sprzedaż produktów Fairtrade przekroczyła wartość 1 mld funtów, a do końca 2012 r. ma sięgnąć 2 mld funtów - podaje wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ... 2012-02-27 10:01:25

    Fair Trade to kompletna bzdura i sposób na wyciągnięcie kasy od naiwniaków. Polscy rolnicy plajtują a ja mam się składać na rolników z innych państw?

  • Tomasz 2012-02-27 08:40:09

    Witam

    Na czym polega działalność sklepów " Fair Trade "? Oglądałem pewien program w DISCOVERY gdzie właśnie jeden z producentów pokazywał ciąg technologiczny pewnego produktu ( pakował go z metkami Fair Trade - była tam cena 69,99 Euro ) natomiast on jako producent dostał za ten produkt 4 Euro !!!! Rozumiem , że tak wygląda FAIR !!    Pozdrawiam i życzę udanych zakupów bo Fair zachował się producent , który do produktu nie dodawał żadnych świństw

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11474

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane