W tym roku Rossmann wyda na inwestycje 140 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 30 kwietnia 2010 13:42

W tym roku Rossmann wyda na inwestycje 140 mln zł

Rossmann otworzy w tym roku ponad 100 sklepów i wyda 140 mln na inwestycje. Pieniądze te zostaną przeznaczone głównie na otwarcie nowych drogerii, budowę centrali i rozbudowę magazynu w Łodzi. Właśnie otwarto w Sandomierzu 450-ty sklep sieci.

Strategia rozwoju firmy zakłada, że drogerie Rossmann powinny być blisko klienta, dlatego coraz więcej z nich pojawia się właśnie w mniejszych miejscowościach. Rossmann otwiera nowe sklepy nawet w małych 10-tysięcznych miastach, jak i wielkich aglomeracjach - wszędzie tam, gdzie siła nabywcza ludności, lokalizacja i wielkość sklepu dają pewność, że będzie to rentowna drogeria.
Dlatego też Rossmann planuje na przykład otwarcie kolejnego sklepu w odnowionym pasażu przy Al. Jana Pawła II w Warszawie. - Jesteśmy zadowoleni z tempa rozwoju. W 2010 zanotowaliśmy ponad 20-proc. wzrost obrotów - podkreśla Marek Maruszak, prezes zarządu Rossmann.

W 2009 roku Rossmann otworzył 82 placówki, w tym planuje otwarcie ponad 100. - Przyglądamy się rynkowi i dostrzegamy dwa istotne trendy - coraz większą wrażliwość na cenę oraz poszukiwanie nowych produktów. Dlatego w tym roku postaramy się o niskie ceny i będziemy kontynuować akcje promocyjne. Zauważyliśmy, że nasze klientki są coraz bardziej wymagające, dlatego w tym roku pojawi się w naszych sklepach aż 6 tys. nowości. Odświeżymy też i zmienimy formułę naszego pisma dla konsumentów «Skarb»" - mówi prezes Marek Maruszak.

Rossmann otwiera średnio 2 drogerie tygodniowo. Większość z nich znajduje się przy ruchliwych miejskich ulicach. W listopadzie Rossmann planuje otwarcie drogerii nr 500. Do końca 2010 roku firma zamierza zatrudnić 1600 nowych pracowników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11008

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane