REKLAMA
REKLAMA

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Emperii, podejmie ważne decyzje, co do losów spółki

Autor: Parkiet 11 października 2010 08:54

Na walne zgromadzenie Emperii zaplanowane na najbliższą środę zarejestrowali się udziałowcy kontrolujący aż 86 proc. kapitału spółki. Artur Kawa prezes Emperii nie chce oddawać spółki Eurocashowi który chce ją przejąć, bo jego zdaniem warunki zaproponowane przez Eurocash są dla akcjonariuszy lubelskiej spółki niekorzystne - informuje Parkiet.

REKLAMA

Analitycy twierdzą że walne Emperii zwołane na 13 października może być wskazówką co do opinii akcjonariuszy wobec połączenia z Eurocashem.

Jak informuje Parkiet na NWZA zarejestrowało się 180 udziałowców Emperii. W sumie mają oni ponad 13 mln akcji lubelskiej spółki, stanowiących aż ok. 86 proc. jej kapitału zakładowego. Na obrady wybiera się cały pięcioosobowy zarząd Emperii który ma w sumie ponad 2,1 mln akcji, stanowiących około 14 proc. udziałów w kapitale.

Emperia broni się przed Eurocashem, który chce przejąć 100 proc. jej kapitału i oferuje 3,76 akcji własnych za jej jeden walor. Zarząd Emperii uznał tę ofertę za niekorzystną. Żeby podbić swój kurs, Emperia uruchomiła buy back za 40 mln zł. Najbliższe NWZA ma decydować o kolejnym - za 500 mln zł.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA