Wielka Brytania: W związku z Brexitem ceny żywności pójdą w górę?

Autor: Bankier.pl 8 lipca 2016 12:11

Analitycy, producenci i rolnicy ostrzegają: w związku z Brexitem ceny niektórych produktów mogą pójść w górę. Póki co podwyżek należy spodziewać się w przemyśle spożywczym i technologicznym - pisze bankier.pl

Według portalu śledzącego ceny produktów spożywczych w Wielkiej Brytanii podrożało 18 z 35  składowych koszyka podstawowych artykułów kupowanych przez Brytyjczyków. Serwis mySupermarket ostrzega konsumentów, aby ci zwracali większą uwagę na paragony, z uwagi na potencjalne podwyżki cen będące konsekwencją wyników referendum ws. Brexitu. 

Narodowy Związek Farmerów (National Farmers' Union) w Wielkiej Brytanii podkreśla, że jedynie 60 proc. żywności produkuje się w Zjednoczonym Królestwie. Przewodniczący NFU Meurig Raymond powiedział w rozmowie z "The Guardian", że samowystarczalność Brytyjczyków drastycznie spadła. Jego zdaniem kraj będzie uzależniony od importu żywności,a słabszy funt będzie miał bezpośredni wpływ na podniesienie cen sprowadzanych produktów.  

Brytyjczycy mogą odczuć wzrost cen produktów wytwarzanych na bazie kakao. W środę cena ziaren była najwyższa od 40 lat - informuje "The Guardian". Analitycy twierdzą, że skok wartości jest spowodowany zmianami na rynku walutowym. 

Więcej na bankier.pl


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12438

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane