REKLAMA
REKLAMA

Wielkie sieci wejdą na osiedla z niewielkimi sklepami

Autor: "Gazeta Prawna" 4 grudnia 2015 09:09

Po wejściu w życie podatku obrotowego, wielkie sieci wejdą na osiedla z sieciami niewielkich sklepików. I będą tańsze od małych sklepów drobnych przedsiębiorców - podaje "Gazeta Prawna".

REKLAMA

- PiS krótkoterminowo osiągnie cel propagandowy, ale na dłuższą metę wyrządzi im wielką krzywdę - mówi "Gazecie Wyborczej" Marek Zdziech, partner w OC&C Strategy Consultants. Jego zdaniem w ten sposób rząd zachęci wielkie sieci do otwierania małych sklepów na osiedlach i w centrach miast, czyli tam, gdzie są małe, rodzinne placówki. - Biedronka już zadeklarowała, że chce otwierać sklepy spożywczo-delikatesowe poniżej 200 m kw. Konkurencja się więc zaostrzy. Na niekorzyść małych sklepów - twierdzi Zdziech.

Zdaniem Grzegorza Łaptasia z PwC, w najgorszej sytuacji będą sklepikarze, którzy mają jeden lub kilka większych sklepów. Nie mają jeszcze skali, aby prowadzić jakiekolwiek negocjacje z producentami. Są jednak na tyle duzi, że podatek już ich dotknie.

Przedstawiciele sklepików chcą podatku obrotowego, ale nie w wersji PiS.

  • oppl 2015-12-05 00:21:13

    Bzdurne straszenie. W mojej okolicy (300m) jest biedra, lidl i aldi. Do tego małe osiedlowe sklepiki. Warzywniak do którego można pójść w niedzielę rano i kupić!!! szfran!!! do tego sklepik z rybami. Świeżymi rybami!! wszystko współistnieje

  • Marta 2015-12-04 16:56:53

    Jeśli będą na osiedlach małe sklepy wielkich sieci i nasze małe polskie to tylko cena zadecyduje i to znaczna różnica, gdzie dokonam zakupu.

  • LA 2015-12-04 14:11:38

    Podatek od CITu lub progresywny od 0,5 do 6 %

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA