Wkrótce ruszy budowa galerii Serenada w Krakowie

Autor: gazetakrakowska.pl 3 czerwca 2015 10:20

Za kilka tygodni rozpocznie się budowa nowej galerii handlowej przy ulicy Dobrego Pasterza. Obiekt z ponad 150 sklepami powstanie tuż obok multikina i parku wodnego. Inwestor, którym jest firma Mayland przeznaczyć ma także tysiąc metrów kwadratowych bezpłatnie do dyspozycji mieszkańców. O tym jak zostaną zagospodarowane zdecydują krakowianie - podaje gazetakrakowska.pl.

Centrum handlowe ma zostać otwarte w pierwszej połowie 2017 roku. Serenada będzie miała 42 tys. mkw. powierzchni handlowej. Będzie miała trzy poziomy. Serenada będzie posiadała też funkcje rozrywkowe. Przewiduje się, że inwestycja przysporzy od 2-3 tys. nowych miejsc pracy w mieście. Inwestycja ma kosztować 140 mln euro.

Inwestor planuje oddać także tysiąc metrów kwadratowych powierzchni na najwyższym piętrze centrum handlowego do dyspozycji mieszkańców. O tym co tam powstanie mają zdecydować przede wszystkim mieszkańcy Prądnika Czerwonego, Białego czy mieszkańcy Olszy - informuje gazetakrakowska.pl.

Budowa nowego centrum handlowego miała rozpocząć się początkiem tego roku, ale nie stało się tak z powodu protestów przedstawicieli Centrum Handlowego Krokus znajdującego się w sąsiedztwie przyszłej galerii. Uważali oni, że urzędnicy wydali pozwolenie na budowę z naruszeniem prawa. To właśnie kilkumiesięczny spór prawny opóźnił budowę.

  • Tomasz 2015-06-13 15:52:18

    i tak co rok ... za dzień, za miesiąc, za rok. Za Dekade nie ruszą

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12469

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane