REKLAMA
REKLAMA

Właściciel Biedronki przeznaczy 56 mln zł na nagrody dla pracowników

Autor: www.dlahandlu.pl 17 kwietnia 2014 10:58

Właściciel Biedronki przeznaczy 56 mln zł na nagrody dla pracowników

Największy prywatny pracodawca w kraju, Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, przeznaczył 56 mln zł na nagrody dla pracowników. Otrzymały je osoby na stanowiskach nieobjętych systemem ocen menedżerskich. Tę grupę stanowią w większości pracownicy sklepów i centrów dystrybucyjnych.

REKLAMA

Niezależnie od wynagrodzeń i premii uznaniowych, pracownicy, którzy nie są objęci oceną menedżerską, otrzymali 1550 zł brutto nagrody specjalnej. Nagrodą zostało objętych ponad 30 tysięcy pracowników sieci sklepów Biedronka i placówek działających w ramach sieci hebe, a suma środków przeznaczonych na ten cel wyniosła ponad 56 milionów złotych.

Przyznanie nagrody jest wyrazem docenienia ogromnego zaangażowania całego zespołu Jeronimo Martins w Polsce w codzienną pracę na rzecz umocnienia wiodącej pozycji firmy na rynku i wpisuje się w realizowaną od lat konsekwentną politykę budowania najlepszego pakietu wynagrodzeń i świadczeń dla pracowników - informuje JMP.

Oprócz nagrody specjalnej, Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, kontynuuje politykę corocznego podnoszenia wynagrodzeń. W ciągu ostatnich 7 lat, dzięki regularnym podwyżkom, wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci Biedronka o ponad 50%.  W 2013 roku wynagrodzenie podstawowe liczone bez premii wzrosło do 2000 zł brutto i obecnie jest ok. 20 proc. wyższe od krajowej płacy minimalnej. W tym roku firma łącznie przeznaczy na sfinansowanie podwyżek dla pracowników ok. 41 milionów złotych.

W związku z tym zarobki wielu pracowników, w tym także kasjerów-sprzedawców, są wyższe od bazowych wartości wynagrodzenia. Pracownicy z dużym stażem pracy są szczególnie doceniani. Już po pierwszym roku pracy wynagrodzenie podstawowe pracownika wzrasta o 5%. Średnie miesięczne wynagrodzenie wraz z premią uznaniową wynosi na stanowisku kasjera-sprzedawcy ponad 2240 złotych brutto. Co miesiąc Jeronimo Martins przeznacza na wynagrodzenia kwotę w wysokości ponad 120 milionów złotych.

Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce - zatrudnia ponad 47 tysięcy osób.

  • Pawel 2014-04-22 16:14:22

    Jedna wielka kupa smiechu !!!!! Niech Jm poda wysokosc swojego zysku netto za 2013 !!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA