REKLAMA
REKLAMA

Woda z kranu konkurencją dla butelkowanej?

Autor: wyborcza.biz 9 sierpnia 2013 20:41

Woda w kranach w Warszawie nadaje się do picia - przekonuje sanepid. - Nie warto kupować w sklepach butelkowej, bo w domach mamy taką samą - wtórują mu inicjatorzy akcji "Pij wodę z kranu" - informuje Wyborcza.biz.

REKLAMA
Z powodu upałów, ludzie kupują wodę na zapas, już nie butelkami, ale zgrzewkami. Prawdopodobnie pamiętają dawne czasy, gdy ostrzegano, że wodą z kranu można się zatruć, bo jest zanieczyszczona i paskudna w smaku. To jednak już historia. Odkąd w 2010 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uruchomiło stację ozonowania i filtracji, kranówkę można pić bez żadnego ryzyka. Jak zapewnia Roman Bugaj, rzecznik Wodociągów Warszawskich, zimna woda lecąca z naszych kranów jest bezpieczna i dobrej jakości.

Burmistrz Londynu Ken Livingstone w 2008 r. wypowiedział wojnę kupowaniu butelkowanej wody i zachęcał mieszkańców do picia kranówki. O tym, że warto to robić także w Warszawie, będą dziś przekonywać podczas warsztatów w ramach Zielonego Jazdowa Michał Kożurno i Szymon Boniecki, twórcy inicjatywy "Pij wodę z kranu" - czytamy w Wyborcza.biz.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA