REKLAMA
REKLAMA

Wolumen transakcji na rynku nieruchomości w I półroczu był niższy o 40 proc. rdr.

Autor: dlahandlu.pl 20 lipca 2015 20:31

Wartość transakcji sfinalizowanych w I półroczu 2015 r. na rynku nieruchomości w Polsce wyniosła 813 mln euro. Inwestorzy byli najbardziej aktywni w segmencie biurowym (ok. 385 mln euro), a następnie handlowym (ok. 285 mln euro) i magazynowym (ok. 143 mln euro).

REKLAMA

Główne transakcje w segmencie handlowym to kupno Sarniego Stoku w Bielsko – Białej i Focus Parku w Rybniku przez Union Investment oraz Solaris Centre w Opolu przez Rockcastle. Największe transakcje magazynowe to kupno portfela Europolis/CA Immo przez TPG oraz nieruchomości FM Logistics przez WP Carey. Wszystkie wymienione transakcje charakteryzuje średnia wartość – w przedziale pomiędzy 50 a 100 mln euro.

Wolumen transakcji w I półroczu był o ponad 40% niższy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jednak eksperci JLL spodziewają się, że w III kw. 2015 właściciela zmieni kilka nieruchomości, które są w zaawansowanych negocjacjach.

Stopy kapitalizacji dla najlepszych obiektów handlowych pozostają na poziomie ok. 5,5 proc., biurowych – ok. 6,0 proc., magazynowych – 7,0 proc. lub poniżej.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA