PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wraca sprawa roszczeń Royal Unibrew wobec Advadisu

Autor: portalspozywczy.pl 16 czerwca 2011 10:11

Roszczenie Royal Unibrew wobec Advadis SA jest całkowicie bezzasadne - uważa Advadis. Roszczenie, na kwotę 14,5 mln zł, związane jest z umową sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Polssaj z kwietnia 2005 roku.

Advadis poinformował, iż Royal Unibrew AS z siedzibą w Faxe złożył 1 czerwca wniosek do Sądu Arbitrażowego przy Izbie Handlowej w Sztokholmie. Przedmiotem wniosku jest wszczęcie postępowania arbitrażowego, którego jednym z uczestników miałby być Advadis. Wniosek Royal Unibrew do sądu arbitrażowego skierowany jest przeciwko Advadis SA i poręczycielowi. Advadis SA stoi na stanowisku, że roszczenia Royal Unibrew wobec spółki nie mają jakichkolwiek podstaw.

- Przypominamy, że roszczenia podnoszone przez Royal Unibrew zostały objęte zawartą w dniu grudnia 2005 roku ugodą, której zasadniczym celem było definitywne rozliczenie wszelkich roszczeń pomiędzy jej stronami. Spółki Grupy Royal zrzekły się wtedy jednoznacznie wszelkich roszczeń powstałych na podstawie umowy sprzedaży - mówi Adam Brodowski, prezes Advadis.

- Podpisaliśmy ugodę nie tylko z Grupą Royal, ale również z Kredyt Bankiem. Z prawnego punktu widzenia czujemy się więc komfortowo. Właściwymi stronami sporu są Royal Unibrew i bank. Obecną sytuację oceniamy jako nieuzasadnioną próbę zrzucenia odpowiedzialności przez Royal Unibrew na Advadis SA, po przegranym przez Royal Unibrew postępowaniu sądowym między Royal Unibrew i Kredyt Bankiem - komentuje prezes Brodowski.

Dodatkowo, Advadis uważa, że nawet abstrahując od zawartych umów ugody, roszczenia Royal Unibrew już się przedawniły.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane