Wrocław: Unibail-Rodamco zainwestuje w budowę galerii handlowej

Autor: tuwroclaw.com 25 września 2012 10:29

Należąca do Unibail-Rodamco spółka Wood wybuduje galerię handlową połączoną z dworcem autobusowym przy ul. Suchej we Wrocławiu - informuje serwis tuwroclaw.com. Pod koniec sierpnia firma kupiła od Polbus-PKS 6-hektarową działkę.


Wartość inwestycji nie jest znana. Według prezesa zarządu Polbus-PKS, wartość transakcji sprzedaży samej działki jest o kilkadziesiąt procent wyższa niż cena wywoławcza nieruchomości. Według informacji ta wynosiła ponad 67 mln złotych.

Nie ma jeszcze dokładnego projektu galerii. Wiadomo jedynie, że inwestycja ruszy na początku 2014 roku, a obiekt zostanie oddany do użytku w 2017 roku. Przed rozpoczęciem realizacji należy takżę zmienić plan zagospodarowania przestrzennego.

Z informacji, do których dotarł tuwroclaw.com wynika, że perony dworca znajdą się pod ziemią, natomiast cała stacja autobusowa zostanie radykalnie odnowiona. Na czas inwestycji dworzec zostanie przeniesiony na nową lokalizację, znajdującą się w pobliżu ul. Suchej.

O planach budowy obiektu handlowego mówi się już od 2010 roku. Wtedy jednak plany prywatyzacji spółki Polbus-PKS i nowej inwestycji pokrzyżowała księgowa, o czym pisaliśmy już na łamach portalu.

Obecnie trwają przygotowania do prywatyzacji spółki. Ma to nastąpić w tym lub przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11084

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane