PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Wykwalifikowani sprzedawcy wśród najbardziej poszukiwanych specjalistów w Niemczech

Autor: wnp.pl 11 marca 2011 10:53

Jak wynika z zestawień 10. najbardziej poszukiwanych pracowników w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, wykwalifikowani sprzedawcy zajmują pierwsze miejsce na liście.

- Polscy przedsiębiorcy ogólnie nie obawiają się zjawiska "exodusu" pracowników - powiedziała Grażyna Spytek-Bandurska, wicedyrektor Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan. - Niepokoją się jednak kadrowcy z firm z pasa zachodniej Polski oraz z tych branż, gdzie w ostatnich latach nie było wysokich podwyżek.

Ostatecznie jednak decyzje wyjazdu do pracy za granicę opiera się na wielu kryteriach, nie tylko wyższych płacach brutto. Chodzi o rozłąkę, konieczność wynajmowania lokum obniżające poziom zarobków netto, wysokie koszty utrzymania, przeważnie nikłą lub żadną znajomość języków obcych, co przyczynia się do wyobcowania, a także - wzrost średnich płac w Polsce. Jeszcze na początku minionej dekady relacje te były jak 1:5, obecnie zmalały (także na skutek bardzo powściągliwego wzrostu płac w Niemczech) do 1:3, a w niektórych zawodach jeszcze mniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11396

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane