REKLAMA
REKLAMA

Wyrok w sprawie zwolnienia związkowca z Tesco

Autor: solidarnosc-tesco.pl, dlahandlu.pl 15 czerwca 2016 11:39

Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Rejonowego uznając winną dyrektor personalną Tesco Polska. Jak informuje NSZZ Solidarność przy Tesco, ówczesna dyrektor personalna wbrew zakazowi wynikającemu z art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy z maja 1991 roku o związkach zawodowych, rozwiązała umowę o pracę bez wypowiedzenia z Magdaleną Zydler, członkiem Komisji Zakładowej OZ NSZZ "Solidarność" przy TESCO Polska, bez wymaganej zgody organizacji związkowej. Czyn ten zakwalifikowano  jako wykroczenie przeciwko prawom pracownika.

REKLAMA

Jak podaje NSZZ Solidarność, była dyrektor zajmuje obecnie stanowisko dyrektor personalnej na Europę Środkowo-Wschodnią.

Zwolnienie z pracy Magdaleny Zydler - członka prezydium i zastępcy przewodniczącej komisji zakładowej Solidarności, było odbierane przez związek zawodowy jako próba zastraszenia.

W maju przed Tesco mieszczącym się przy ul. Widzewskiej w Łodzi kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko zwolnieniu Magdaleny Zydler.

 

  • Elżbieta D. 2016-06-21 21:02:35

    A jaki to problem napisać z imienia i nazwiska panią personalna?

  • Marcin z Rzeszowa 2016-06-15 15:18:42

    Pięknie! Szlachetnie, tak 3-mać! Gratulacje. Bardzo mnie cieszy taka sytuacja. Jako były związkowiec S z Rzeszowa cieszę się że tak się stało.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA