Wzrost przychodów PBO Anioła

Autor: www.dlahandlu.pl 16 listopada 2011 09:47

Spółka PBO Anioła podała wyniki finansowe za trzy kwartały br. W tym okresie firma osiągnęła narastające przychody w wysokości 59 116 tys. zł (47 648 tys. zł w analogicznym okresie 2010 r.). Zysk netto to 3 189 tys. zł.

- Sezon zimowy miał istotny wpływ na wyniki osiągnięte przez Grupę PBO Anioła SA w szczególności silne i długotrwałe mrozy w okresie stycznia i lutego br. spowodowały spowolnienie tempa prac oraz podniesienie bezpośrednich kosztów realizowanych projektów. Spowolnienie tempa prac wpłynęło na zmniejszenie przychodów w tym okresie oraz zwiększenie udziału kosztów stałych w stosunku do sprzedaży, co bezpośrednio miało wpływ na osiągnięte zyski. Natomiast wzrost kosztów bezpośrednich dotyczących realizowanych projektów wynikał z konieczności zastosowania droższych technologii budowlanych, które umożliwiały realizację prac przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Powyższe czynniki miały wpływ na przesunięcie się okresu, w którym grupa realizuje zyski - podała spółka.

PBO Anioła powstało w 1999 roku i buduje obiekty handlowe dla takich sieci jak m.in. Biedronka, Lidl, Tesco, Aldi, Decathlon, Piotr i Paweł, Netto i Bricoman.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11056

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane