REKLAMA
REKLAMA

Wzrost zysku JHM Development

Autor: www.dlahandlu.pl 19 sierpnia 2014 09:50

Spółka JHM Development opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2014 roku. W tym czasie firma osiagnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 42 897 tys. zł (29 618 tys. zł w I półroczu 2013 r.). Zysk netto to 3 839 tys. zł w porównaniu do 2 565 tys. zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

REKLAMA

W skład grupy JHM Development wchodzi m.in. spółki Marywilska 44, która czerpie przychody z wynajmu powierzchni komercyjnej podmiotom zajmującym się działalnością handlową w zarządzanych przez siebie halach handlowych Centrum  Hal Targowych zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Marywilskiej 44. Działalność prowadzona jest w oparciu o 6 hal o łącznej powierzchni użytkowej 63.000 mkw.,obejmujących ok. 1 345 lokali handlowych. W I połowie roku spółka realizowała wynajem lokali na terenie Centrum Hal Targowych osiągając wskaźnik wynajmu na poziomie 92 proc. ogółu dostępnej powierzchni.

Ponadto, w ramach GK JHM Development przygotowany i zrealizowany został kolejny projekt inwestycyjny w segmencie rynkowym nieruchomości komercyjnych wynajmowanych na rzecz dużych sieci handlowych. W przypadku spółki JHM 2 Sp. z o.o. jej głównym obszarem działalności jest zarządzanie obiektami wynajmowanymi na rzecz sieci handlowej Biedronka. Projektem inwestycyjnym zrealizowanym przez spółkę był zakup pawilonów handlowych położonych w trzech miejscowościach w województwie śląskim: Istebnej, Bielsku-Białej i Zabrzu.
W stosunku do wszystkich trzech obiektów na etapie ich budowy inwestorem była spółka JHM. Po zakończeniu procesu budowy i odbiorze dokonanym przez najemcę nastąpiło przekazanie obiektów do użytkowania. 

W czerwcu 2014 roku spółka JHM 2 Sp. z o.o. rozpoczęła realizację kolejnego projektu inwestycyjnego w segmencie wynajmu nieruchomości komercyjnych. Jest to budowa zlokalizowanej w Rumi galerii o przeznaczeniu handlowo-usługowo-biurowym. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 3 018 mkw . Spółka realizuje inwestycję w oparciu o umowę najmu pomieszczeń handlowych w tym obiekcie z Jeronimo Martins Polska - właścicielem sieci Biedronka. Umowa dotyczy wynajmu powierzchni użytkowej 1 024 mkw. Obiekt zostanie oddany do użytkowania w grudniu 2014 roku. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA