Za zakupy w internecie najchętniej płacimy gotówką przy odbiorze

Autor: wirtualnemedia.pl 13 sierpnia 2015 09:55

O kolejne 4 pkt. proc. zwiększył się w ciągu roku odsetek klientów banków kupujących online. Za zakupy w internecie wciąż najchętniej płacimy gotówką przy odbiorze. Systematycznie rośnie jednak odsetek klientów korzystających z płatności internetowych - wynika z badania TNS Polska, które cytują Wirtualnemedia.pl.

Za towar lub usługę kupioną online wciąż najchętniej płacimy gotówką przy odbiorze, choć jej popularność spada. Ta forma płatności została wybrana przez 15 proc. ankietowanych, podczas gdy w ubiegłorocznym badaniu wskazało ją 18 proc. respondentów.

Dla ok. 11 proc. osób uczestniczących w badaniu ważne jest, aby na stronie sklepu znaleźć logo swojego banku, co oznacza możliwość dokonania płatności przez bankowość elektroniczną. Natomiast co dziesiąty ankietowany (9 proc.) zadeklarował, że chce mieć w sklepie internetowym dostęp do różnych form płatności.

Badanie “Wizerunek polskiego sektora bankowego” zostało zrealizowane przez TNS Polska dla Związku Banków Polskich i KIR w marcu 2015 r. w ramach cyklicznego, wielotematycznego badania Omnibus, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków w wieku 15+, N=998.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12438

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane