REKLAMA
REKLAMA

Zakupy ratalne dla e-sklepów oprocentowane są na 11-14 proc.

Autor: dlahandlu.pl 16 czerwca 2014 11:31

Dotychczas najwyższa transakcja ratalna opiewała na kwotę 19 999 zł (maksymalna wartość zakupów, jakie można sfinansować korzystając z rat PayU to 20 tys. zł). Więcej niż co trzeci zakup ratalny był o wartości od 1 000 do 2 000 zł. Ponad 1/3 osób (31 proc.), które raz otrzymały raty PayU, wybrało tę metodę płatności ponownie przy kolejnych zakupach - mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU Polska.

REKLAMA

Oprocentowanie pożyczki wynosi 11 proc. lub 14 proc. w zależności od wyboru wariantu - z ubezpieczeniem lub bez.
Podmiotami udzielającymi pożyczki są Alior Bank SA i mBank SA, które odpowiadają również za sprawdzenie historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej.
Z rat PayU udzielanych przez mBank w pierwszej kolejności mogą skorzystać użytkownicy platformy handlowej Allegro. Z czasem pojawią się one także u innych partnerów PayU.

Wszystkie kroki związane z otrzymaniem rat PayU przez kupującego wykonywane są w Internecie. Aby skorzystać z rat z mBankiem lub Alior Bankiem (warunki finansowe obu pożyczek są takie same) użytkownik Allegro wybiera „raty PayU" jako metodę płatności. Następnie przechodzi do wniosku o pożyczkę ratalną, którego wypełnienie zajmuje kilka minut. We wniosku kredytowym należy uzupełnić liczbę rat i wskazać formę pożyczki (z ubezpieczeniem lub bez). Wymagane jest także podanie danych osobowych oraz informacji o wysokości dochodów. Następnie wniosek trafia do banku, gdzie w ciągu kilkunastu minut wydawana jest decyzja o przyznaniu lub nie pożyczki. Informacja na ten temat wyświetlana jest na stronie,
a dodatkowo przesłana zostaje na adres e-mail klienta. W przypadku pozytywnej decyzji, na stronie wyświetlą się warunki pożyczki. Następnie należy pobrać plik pdf z umową i zatwierdzić ją.
W przypadku użytkowników zarejestrowanych w PayU, po ponownym wyborze płatności ratalnej i zalogowaniu do swojego konta PayU, wszystkich formalności można dokonać automatycznie, bo dane zawarte we wniosku trzeba jedynie potwierdzić.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12518

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA