REKLAMA
REKLAMA

Założyciel i szef Grupy Elbfonds odwołany ze stanowiska

Autor: propertynews.pl/dlahandlu.pl 7 maja 2015 09:14

Założyciel i szef Grupy Elbfonds odwołany ze stanowiska Stephan Groth

Stephan Groht, założyciel i szef Grupy Elbfonds, został odwołany ze stanowiska. Taką decyzję podjęli inwestorzy funduszy, należących do Elbfonds. Po odwołaniu Grohta, spółka zarządzająca Elbfonds została przekształcona w Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft.

REKLAMA

Jak podaje w komunikacie Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft, 29 kwietnia. br. inwestorzy funfuszu Direkt Invest Polen 2, 3, 5, 7 zdecydowali o odwołaniu ze stanowiska dyrektora zarządzającego, Stephana Grohta. 
Niemieckie media donoszą, że powodem odwołania Grohta były bardzo słabe wyniki funduszu. Za jego sprawą powołane zostały różne fundusze zamknięte, które miały zajmować się po części projektami nieruchomościowymi, a częściowo inwestycjami w elektrownie wiatrowe. W ten sposób powstały Fonds Direkt Invest Polen 2, 3, 5 i 7.

Pięć tysięcy prywatnych inwestorów zaangażowało w ten biznes blisko 100 mln euro. Obiecywano im atrakcyjne, dwucyfrowe  stopy zwrotu, wynikające z oczekiwanego rozwoju na rynku nieruchomości handlowych w Polsce. Zdaniem inwestorów, Groht poprzez złe zarządzanie przyczynił się do milionowych strat.

Po odwołaniu Grohta, spółka zarządzająca Elbfonds została przekształcona w Elbtreuhand Immobilien Fondsverwaltungsgesellschaft, na której czele stanął niemiecki biznesmen Sacha Acker. Jest on wraz z Hansgeorgem Martiusem właścicielem nowego podmiotu.

W Polsce reprezentują ją: Stefan Haupt (Financial Management), Piotr Michał Kosmęda (Legal &Risk Management) oraz Bartosz Babiak (Operation & FInancing).

Zmiany mają na celu podniesienie wyników spółki i zapewnienie zysków dla inwestorów.

Elbfonds Development inwestowało w Polsce w małe centra handlowe pod marką Marcredo.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA