REKLAMA
REKLAMA

Zarząd Bomi ocenia, że spółka potrzebuje dokapitalizowania kwotą ok. 50 mln zł

Autor: PAP 11 lipca 2012 12:32

Zarząd Bomi ocenia, że spółka potrzebuje dokapitalizowania kwotą ok. 50 mln zł

Kwestia emisji będzie dyskutowana podczas WZ spółki w piątek, 13 lipca. - Patrząc dziś realnie na spółkę, potrzebuje ona dokapitalizowania kwotą 40-50 mln zł. W piątek mamy walne. Myślę, że jest szansa na pozyskanie pieniędzy dla spółki, bo parę osób jest zainteresowanych finansowaniem w wysokości kilku-kilkunastu milionów złotych. Nie ma sensu dokapitalizowania Bomi na poziomie 10-20 mln zł, bo to nic nie da i tylko przedłużyłoby agonię spółki. Będziemy o tym w piątek rozmawiać - powiedział Witold Jesionowski, prezes Bomi SA.

REKLAMA
- Chcemy zmniejszyć koszty ponoszone z tytuł wynajmu powierzchni pod nasze sklepy. Obecnie wynoszą one ok. 6 mln zł, możliwy jest ich spadek o połowę. Chcemy także usprawnić system logistyczny i zmniejszyć koszty funkcjonowania centrali z ponad 20 mln zł do mniej niż 10 mln zł. Ponadto, liczymy na wzrost sprzedaży o kilkanaście procent dzięki korzystniejszym lokalizacjom sklepów i ich odpowiedniemu zatowarowaniu - dodał Jesionowski.

Zarząd Bomi złożył we wtorek, 10 lipca, do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Jako powód złożenia wniosku spółka podaje wypowiedzenie kredytów przez Pekao, PKO BP i BRE Bank.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA