REKLAMA
REKLAMA

Zarząd Bomi prowadzi zaawansowane negocjacje ws. kontraktów długoterminowych

Autor: GPW 20 września 2012 09:04

W odpowiedzi na pytania Grzegorza Naumiuka dotyczące założeń strategii działalności spółki Bomi na lata 2012-2014 (uwzględniających m.in. segmenty działalności spółki, przychodów i kosztów dla poszczególnych segmentów działalności spółki, przychody i koszty związane ze zbywanymi składnikami majątkowymi) zarząd poinformował (...), że „ujawnienie tak wrażliwych danych, w okresie gdy spółka znajduje się w tak ważkim momencie jak postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu, może wyrządzić spółce szkodę".

REKLAMA
Władze spółki dodały, że „wolą spółki nie jest w żadnym stopniu ukrywanie podstaw ekonomicznych ewentualnego układu, lecz tylko i wyłącznie sformułowanie jednolitego przekazu, którego adresatem będzie Zgromadzenie Wierzycieli, które władne będzie do podjęcia decyzji w przedmiocie przyjęcia układu."

W informacji czytamy, że „sytuacja w której znajduje się spółka, oraz ilość zmiennych prawnych, makro i mikro ekonomicznych z natury rzeczy wymusza elastyczność w zakresie sformułowania podstaw działalności spółki na okres objęty pytaniem akcjonariusza, który de facto zbieżny jest z uzasadnieniem propozycji układowych. Przedwczesne ujawnienie podstaw realizacji układu, który w wyniku zmiany okoliczności prawnych i ekonomicznych do daty przedstawienia go pod głosowanie Zgromadzenie Wierzycieli wyrządziłoby spółce więcej szkody niż korzyści."

„Wolą spółki jest wykazanie, że na mocy kontraktów długoterminowych (które w chwili obecnej znajdują się w znaczącym stopniu zaawansowania negocjacji), spółka będzie w stanie obsłużyć zrestrukturyzowany dług na podstawie precyzyjnych danych wynikających z zawartych kontraktów długoterminowych, co jednakże wymaga czasu aby sfinalizować wszystkie ustalenia. Wolą zarządu zpółki jest, aby sytuacja finansowana Spółki w dacie poddania układu pod głosowanie dała rękojmię jego realizacji na podstawie wypracowanych przez zarząd kontraktów długoterminowych". (...) - wyjaśniają w piśmie przedstawicele spółki Bomi.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA