PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Zarzuty korupcyjne dla pracowników Kauflandu

Autor: Gazeta Wrocławska 8 lipca 2010 08:10

Ciąg dalszy afery korupcyjnej w sieci hipermarketów Kaufland. Dwie osoby z firmy z Górnego Śląska zostały wczoraj zatrzymane w związku ze śledztwem w tej sprawie - pisze "Polska Gazeta Wrocławska".

Jak informuje "PGW" na trop afery z płaceniem łapówek za wprowadzanie towaru swojej firmy na półki do Kauflandu wpadli policjanci z wydziału do walki z korupcją dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

"PGW" opisała tę historię miesiąc temu. Wtedy zatrzymany został prezes firmy produkującej wodę mineralną sprzedawaną w Kauflandzie. Wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji. Tym razem zatrzymano dwie osoby. Według nieoficjalnych informacji - szefów firmy z okolic Bielska- Białej.

Śledztwo zaczęło się kilka miesięcy temu. Policjanci tropili pracownika Kauflandu odpowiedzialnego za kupowanie towarów. W kwietniu został zatrzymany na gorącym uczynku chwilę po tym, jak przyjął łapówkę od przedsiębiorcy współpracującego z wrocławskimi policjantami. Śledztwo prowadzone jest we Wrocławiu, bo tutaj Kaufland ma swoją centralę. Władze spółki, do której należy sieć hipermarketów, od początku wiedziały o śledztwie i współpracowały z policją.

Według "PGW" nawet 100 tys zł łapówek w ciągu kilku lat mógł wziąć nieuczciwy pracownik hipermarketu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane