REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcie produktu często decyduje o jego zakupie

Autor: pr 24 marca 2011 10:29

Według najnowszych badań serwisu Okazje.info, 81 proc. osób wybierając produkty do porównania cen, kieruje się ich zdjęciami. Dla 50 najpopularniejszych kategorii w zdjęcia klikało 81 proc. internautów, w nazwy produktów - zaledwie 7,6 proc.

REKLAMA
Według nazwy wybierane są głównie: elektronika i sprzęt AGD - aparaty cyfrowe (51 proc. kliknięć w nazwę), urządzenia wielofunkcyjne (46  proc.) czy zmywarki (44 proc.). Według zdjęć - produkty z kategorii Odzież i obuwie, Dom i ogród czy Dla dziecka.

- Zdjęcie jest głównym elementem, który zachęca internautów do przejścia na strony konwersyjne. Dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć rozmiary używanych zdjęć i powołaliśmy specjalny zespół, który zajmuje się ich pozyskiwaniem i kontrolowaniem jakości. Większe i lepsze zdjęcia pozwolą internautom łatwiej i szybciej podejmować decyzje. Będą też zachęcać do zakupów klientów „impulsywnych" - mówi Bartłomiej Dymecki, UX specialist w Okazje.info.

Badanie Okazje.info przeprowadzono w marcu 2011, objęto nim wszystkie kategorie produktów.

  • Marta 2011-03-24 14:11:23

    Zdjęcia i jak najdokładniejsze opisy . Ale tez ważne dla mnie, kontakt ze sprzedającym telefoniczny , w przeciwnym razie nie decyduję się na zakup czegokolwiek.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA