Zgoda na 100 zł podwyżki w Obi

Autor: WZZ "Sierpień 80" , www.dlahandlu.pl 15 maja 2012 10:05

14 maja odbyło się spotkanie związków z przedstawicielami sieci Obi. - Na dzień dzisiejszy pracodawca przekazał informację o możliwości zgody na podwyżkę o 100 zł w grupie najmniej zarabiających, i utrzymał linię negocjacji z poprzednich spotkań, gdzie wśród słabych podwyżek (oprócz doradcy klienta eksperta) wypracowana premia ma być dodatkowym źródłem dochodu dla przeciętnego pracownika - podał Przewodniczący WZZ"Sierpień 80" w Superhobby Market Budowlany Sp. z o.o.

W obecnym czasie strona związkowa nie bierze pod uwagę takich rozwiązań, uważając je w obecnym czasie za mało sprawdzone i trudne do osiągnięcia. W głównej mierze skupia się na postulatach sporu zbiorowego a więc:

1. Podwyższenie wynagrodzenia dla wszystkich pracowników obu Spółek o 300 zł od dnia 1. kwietnia 2012 r.

2. Wprowadzenie dla pracowników obu Spółek dodatków za pracę w soboty i niedzielę w wysokości 100 zł za każdy dzień.

3. zwiększenia odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych w każdej ze Spółek o 1 mln. zł.

Strona związkowa przedstawiła pracodawcy nową wersję( tzw. projekt) Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych uzasadniając kwotę odpisu lepszymi i dotąd nie stosowanymi w spółkach rozwiązaniami.  W związku z brakiem wypracowanego porozumienia strony zgodziły się na wystąpienie do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o przydział mediatora Omówiono również problemy z jakimi spotyka się Komitet Zakładowy Związku Zawodowego „Sierpień 80" w drugiej ze spółek.


WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12313

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane