REKLAMA
REKLAMA

Zmiany w finansowaniu szkoleń dla pracowników

Autor: PAP 13 maja 2015 09:24

Zmiany w finansowaniu szkoleń dla pracowników

W ramach programu operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój" na lata 2014-2020 zostanie uruchomiony w 2015 roku Rejestr Usług Rozwojowych, czyli baza wszystkich usług i podmiotów świadczących usługi szkoleniowe. Przedsiębiorca, który planuje przeszkolić swoich pracowników, znajdzie w niej informacje o podmiotach działających w jego regionie, jak też o dostępnych szkoleniach i usługach doradczych - zapowiedział Paweł Orłowski, wiceminister rozwoju i infrastruktury.

REKLAMA

 

- Zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich informacji ułatwi wyszukiwanie ofert i zamawianie usług, ale także umożliwi ocenę jakości wsparcia. Ocena będzie dostępna dla wszystkich uczestników szkoleń, co będzie stanowiło dodatkową zachętę dla firm szkoleniowych do ciągłego podnoszenia jakości usług - zaznaczył wiceminister.

Jak mówił, instytucja szkoleniowa, aby trafiła do rejestru, będzie musiała przejść najpierw test weryfikujący jej wiarygodność oraz potencjał, w tym np. doświadczenie kadry trenerskiej, jakość zrealizowanych wcześniej projektów. - Rejestr będzie obejmował nie tylko usługi dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, ale również usługi finansowane z pieniędzy prywatnych - wyjaśnił.

Wsparcie EFS w latach 2014-2020 ma trafić do sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. - Decydują one w największym stopniu o rozwoju gospodarki, a przy tym napotykają na największe bariery organizacyjne i finansowe związane z dostępem do szkoleń i edukacji - tłumaczył.

- Premiowane będą również usługi skierowane do pracowników po 50. roku życia oraz pracowników o niskich kwalifikacjach. Na wyższe wsparcie będą mogły liczyć także przedsiębiorstwa szybkiego wzrostu, czyli firmy posiadające największy potencjał do tworzenia nowych miejsc pracy w regionie - dodał Orłowski.

Budżet programu "Wiedza Edukacja Rozwój" to ponad 4,4 mld euro z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz 252,4 mln euro ze specjalnej linii budżetowej "Inicjatywa na rzecz zatrudnienia osób młodych". Z wkładem krajowym wynosi w sumie 5,43 mld euro.

Na aktywizację zawodową, kształcenie, poprawę sytuacji na rynku pracy młodych osób trafi 1 mld 757 mln euro.

Dofinansowane z pieniędzy UE projekty dotyczące edukacji i szkolnictwa wyższego będą musiały odpowiadać na potrzeby pracodawców. Na to trafi 1 mld 56 mln euro.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA