REKLAMA
REKLAMA

Związkowcy będą namawiać klientów Auchan, aby nie robili zakupów w Wigilię

Autor: Solidarność Katowice 21 grudnia 2012 09:30

21 grudnia o godz. 14.30 przed hipermarketem Auchan przy Trasie Nikodema i Józefa Reńców w Katowicach związkowcy z handlowej Solidarności zorganizują happening, w trakcie którego będą apelować do klientów, aby nie robili zakupów w sklepach tej sieci 24 grudnia.

REKLAMA
Jak informuje Solidarność, w Wigilię Bożego Narodzenia placówki sieci Auchan będą otwarte do godziny 16.00, najdłużej spośród wszystkich sieci hipermarketów działających w Polsce. Pozostałe sieci zamkną w tym dniu swoje sklepy o 14.00 lub 15.00. - Od wielu lat w okresie przedświątecznym apelujemy do zarządów hipermarketów, aby w tym szczególnym dniu skróciły godziny pracy i pozwoliły swoim pracownikom właściwie przygotować wigilijną kolację. Inne sieci przychyliły się do naszych argumentów, ale nie Auchan. Dlatego chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej, jak ta sieć traktuje swoich pracowników - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność.

Jak informuje przewodniczący, happening przed katowickim marketem będzie skierowany przede wszystkim do klientów. - Za pomocą rekwizytów, które przygotowaliśmy, będziemy chcieli bardzo obrazowo pokazać, jak smutna będzie Wigilia dla pracowników Auchan, którzy do świątecznego stołu zasiądą dopiero w późnych godzinach wieczornych - mówi Bujara.

30 listopada grupa Auchan podpisała umowę w sprawie kupna hipermarketów Real w Europie Centralnej i Wschodniej. W ten sposób francuska sieć już niedługo stanie się największym graczem na rynku handlu wielkopowierzchniowego w naszym kraju - Jeżeli Auchan w taki sposób zaczyna swoją ekspansję w naszym kraju, to musimy się temu przeciwstawić. Nasz protest będzie miał formę happeningu, ale problem, którego będzie on dotyczył, jest bardzo poważny - podkreśla szef handlowej „S".


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA