REKLAMA
REKLAMA

Związkowcy zaprotestują przed Kauflandem

Autor: portalspozywczy.pl 15 czerwca 2010 12:59

16 czerwca przed jednym ze sklepów Kaufland w Rudzie Śląskiej, przy ul. Katowickiej 26 odbędzie się jedna z kilku pikiet w sprawie poprawy warunków pracy w tej sieci handlowej. Pikieta przygotowana przez NSZZ „Solidarność" ma skłonić szefów Kaufland do rozwiązania najważniejszych problemów pracowników tej sieci handlowej.

REKLAMA
Według związkowców pikieta ma zwrócić uwagę na najważniejsze problemy, z którymi borykają się pracownicy sieci handlowej należącej do Schwarz Group. Wskazywane przez pracowników zagadnienia to przede wszystkim niskie płace, brak poszanowania praw pracowniczych, brak troski o bezpieczeństwo pracy.

Jednocześnie z protestami pod sklepami Kaufland, NSZZ „Solidarność" zainicjował ogólnopolską kampanię UśmiechniętaKasjerka.pl (www.usmiechnietakasjerka.pl) na rzecz poprawy warunków pracy pracowników super- i hipermarketów. W ramach akcji, w Internecie przy wsparciu grupy organizacji pozarządowych zbierane są podpisy pod listem do szefów sieci handlowych. Do tej pory, pod apelem podpisało się już prawie 3000 osób.

Kaufland to sieć ponad 130 sklepów w całej Polsce. Markety Kaufland znajdują się w Niemczech, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach i na Słowacji.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12365

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA