REKLAMA
REKLAMA

Zwolnienia grupowe w Merlin.pl. Pracę straci ponad 100 osób

Autor: www.dlahandlu.pl 5 grudnia 2015 08:33

Zwolnienia grupowe w Merlin.pl. Pracę straci ponad 100 osób Planowane jest zwolnienie 104 pracowników Merlin.pl

Merlin.pl podjął decyzję o wdrożeniu w spółce procedury zwolnień grupowych w rozumieniu ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Firma zawiadomiła o planach przedstawicieli pracowników oraz właściwe Powiatowe Urzędy Pracy.

REKLAMA

Główną przyczyną tych działań jest chęć dokonania reorganizacji Merlin celem maksymalnego ograniczenia kosztów działalności. Merlin wyjaśnił, iż konieczność wdrożenia opisanych działań wynika w znaczącej mierze z faktu zawarcia umowy współpracy ze spółką Topmall.

- W konsekwencji powyższej umowy niecelowe jest dalsze zatrudnianie pracowników Merlin na obecnym poziomie. Wobec zawarcia powyższej umowy istnieje potrzeba zatrudnienia tylko tych pracowników, których zadaniem będzie zapewnienie obsługi Merlin w minimalnym, podstawowym zakresie, tj. reprezentacji Merlin wobec osób trzecich, obsługi księgowej i kadrowo – płacowej - wyjaśnia spółka.

Planowane jest zwolnienie 104 pracowników Merlin, zaś złożenie oświadczeń o wypowiedzeniu umów o pracę w ramach zwolnienia grupowego planowane jest do 31 stycznia 2016 r.

  • zbyszko 2015-12-08 02:16:49

    Normalnie zwalniają, a nie dwa lata pracowników trzymać i nie płacić im pensji, jak Milmex Systemy Komputerowe z Sosnowca!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12720

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA