REKLAMA
REKLAMA

Zysk netto Bomi spadł o 96-proc.

Autor: dlahandlu.pl/ISB 17 maja 2011 09:11

Zysk netto Bomi spadł o 96-proc.

Spółka Bomi miała 0,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 9,94 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

REKLAMA

Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 7,17 mln zł wobec 16,39 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 371,46 mln zł wobec 361,53 mln zł rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w I kw. 2011 roku spółka miała 1,77 mln zł straty netto wobec 7,16 mln zł zysku rok wcześniej.

Za I kwartał 2011r. Bomi zanotowało 8,82 proc. spadek przychodów całkowitych ze sprzedaży w porównaniu z 1 kwartałem 2010, co przełożyło się na 20,11 proc. spadku zysku brutto na sprzedaży.
Sprzedaż like for like spadła o 2,5 proc. kwartał do kwartału, gdyż w tym czasie firma zamykała nierentowne placówki. W tym samym czasie (wg komunikatu GUS) wartość spadku sprzedaży detalicznej kwartał do kwartału wyniosła -4,5 proc.

Zdaniem zarządu istotny wpływ na kształtowanie się dynamiki obrotów w całym kanale dystrybucji FMCG ma nadal silna ekspansja sklepów dyskontowych, która zmienia strukturę rynku i odbiera część klientów innym formatom. 

Czynniki, które miały do tej pory lub mogłyby mieć w przyszłości największy wpływ na działalność operacyjną firmy to w szczególności: ryzyko związane z utratą płynności finansowej w przypadku braku spodziewanych efektów realizowanego programu restrukturyzacji nierentownych placówek handlowych. Podstawowe zagrożenia i ryzyka związane z działalnością firmy w kolejnych miesiącach związane są głównie z koniunktura gospodarczą.  Niekorzystne zmiany wskaźników makroekonomicznych mogą wpłynąć na zmniejszenie planowanych przychodów lub na zwiększenie kosztów działalności.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA