REKLAMA
REKLAMA

Zysk netto Emperii wyniósł w II kw. 12 9,1 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 31 sierpnia 2012 10:33

Zysk netto Emperii wyniósł w II kw. 12 9,1 mln zł

Zysk netto Emperii z działalności kontynuowanej, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł w II kw. '12 9,1 mln zł, wobec konsensusu 14,7 mln zł zysku.Strata operacyjna w II kwartale wyniosła 0,7 mln zł.

REKLAMA


Po pierwszym półroczu 2012 roku Emperia 978,9 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 909,1 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł do 10,87 mln zł z prawie 5 mln zł przed rokiem. Zysk netto z działalności kontynuowanej, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł 36,58 mln zł. 

- Istotny wpływ na wyniki finansowe Grupy Emperia w pierwszym półroczu b.r. miały, niższe od oczekiwanych, notowania segmentu detalicznego. Jednym z kluczowych czynników wpływających na taki stan rzeczy był przedłużający się proces wyłonienia inwestora dla spółek detalicznych, który spowodował utrudnienia w negocjacjach handlowych z dostawcami, wstrzymanie wielu projektów organizacyjnych i inwestycyjnych oraz zmniejszenie tempa rozwoju. Na poziom wypracowanych wyników całego segmentu wpłynęło również zawiązanie rezerw na trwale nierentowne placówki Delima poprzedzone podjęciem ostatecznej decyzji o zaprzestaniu dalszego rozwoju supermarketów delikatesowych Delima.
Obecnie, wdrażane są różnorodne działania optymalizujące strukturę całej Grupy Kapitałowej, jak też struktury organizacyjne poszczególnych spółek. Przykładem jest decyzja o połączeniu spółek Infinite Sp. z o.o. i Emperia Info Sp. z o.o., która powinna przyczynić się do wzrostu ich efektywności oraz wzmocnienia pozycji na rynku usług informatycznych skierowanych dla firm handlowych. Zakończenie procesu konsolidacji spółek informatycznych zaplanowane jest na koniec 2012 roku. W najbliższym czasie będziemy koncentrować nasze działania przede wszystkim na rozwoju segmentu supermarketów. Przed nami stoi wiele wyzwań, ale wierzę, że posiadane przez nas kompetencje i doświadczenie oraz obiecujące perspektywy rozwoju formatu supermarketów w Polsce pozwolą znacząco wzmocnić pozycję Emperii na tym rynku, istotnie poprawić jej wyniki finansowe i tym samym zwiększyć wartość Grupy dla akcjonariuszy - podsumowuje Artur Kawa, prezes Emperia Holding S.A. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA