REKLAMA
REKLAMA

Zyski Metro Group wzrosły o 6,6 proc., bo firma tnie koszty

Autor: Reuters 3 maja 2011 15:08

Zyski Metro Group wzrosły o 6,6 proc., bo firma tnie koszty

Wyniki Metro, czwartej co do wielkości sieci handlowej na świecie, potwierdziły obawy, że program oszczędnościowe i rosnące ceny ograniczają wydatki konsumentów, mimo kolejnych dowodów na globalne ożywienie gospodarcze - podał Reuters.

REKLAMA

Niemiecka grupa podała, że jej zysk operacyjny w pierwszym kwartale wzrósł o 6,6 procent, do 145 milionów euro, w dużej mierze za sprawą cięcia kosztów. Sprzedaż utrzymała się jednak na dotychczasowym poziomie 15,5 miliarda euro, podczas gdy analitycy spodziewali się niewielkiego wzrostu. Akcje Metro straciły na otwarciu 1,1 procent.

Metro podało, że wydatki zostały ograniczone przez późną Wielkanoc, a uwzględniając te święta sprzedaż w okresie styczeń-kwiecień wzrosły o 1,1 procent. Grupa potwierdziła również, że w 2011 roku spodziewa się wzrostu sprzedaży o ponad cztery procent i zysku operacyjnego o 10 procent.

 „Tempo wzrostu zysków będzie w dużej mierze zależało od dalszej poprawy ogólnej sytuacji ekonomicznej i możliwości podniesienia cen po stronie zaopatrzeniowej", podało Metro.

Grupa, która prowadzi ponad 2.100 sklepów w 33 krajach podała w marcu, że zagrożenie dla ożywienia gospodarczego wzrosło po trzęsieniu ziemi w Japonii i niepokojach w świecie arabskim. W rezultacie kurs akcji spółki spadł mimo lepszych od oczekiwanych wyników za 2010 rok.

 


 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12967

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA