Inspektorzy pracy nie chcą pracować w niedzielę

Autor: Polsat News 13 marca 2018 09:43

Inspektorzy pracy nie chcą pracować w niedzielę Fot. Shutterstock.com

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, egzekwujący zakaz handlu w niedziele, nie chcą tego dnia pracować. Napisali w tej sprawie do Głównego Inspektora Pracy - informuje Polsat News.

"W naszej ocenie jest to wbrew normom prawnym" - czytamy w komunikacie Związku Zawododowego PRacowników PIP. Jak podaje Polsat News, przepisy zezwalają na pracę inspektorów w niedzielę tylko w wyjątkowych sytuacjach.

"Wyraziliśmy sprzeciw wobec systematycznego i instytucjonalnego zatrudniania naszych pracowników w niedziele - w naszej ocenie jest to wbrew normom prawnym wyrażonym w art. 58 naszej ustawy" - piszą przedstawiciele Komisji Krajowej ZZPIPP.

Pismo do Głównego Inspektora Pracy skierowane zostało 3 marca. Możemy w nim wyczytać, że "u osób pracujących w weekendy częściej występują dolegliwości bólowe, mięśniowo-szkieletowe, bezsenność i problemy psychosomatyczne".

W ostatnią niedzielę wszedł w życie zakaz handlu, który nakazuje zamknięcie części sklepów w dwie niedziele w miesiącu. Za złamanie zakazu grozi kara nawet do 100 tys. złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Amen 2018-03-13 10:57:52

  Zajebisty pomysł wpadł mi do głowy po przeczytaniu tego artykułu.

  Należy uruchomić instytucję "sygnalisty niedzielnego". Każdy lokalny moher mógłby po wizycie w Domu Boga, przyjść do najbliższej galerii i dokonać obywatelskiej kontroli czy aby w otwartych sklepach pracuje tylko właściciel. Fotka ze smartfona i notatka obywatelska w poniedziałek lądowała by na biurku u zaprzyjaźnionego inspektora pracy. I wszyscy żyli by długo i sprawiedliwie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  2,97

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane