PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W lipcu symboliczny spadek bezrobocia

Autor: PAP 23 lipca 2013 10:15

W lipcu nastąpi symboliczny spadek stopy bezrobocia o 0,1-0,2 pkt. proc. wobec prognozowanych 13,2 proc. w czerwcu - uważa wiceminister pracy Jacek Męcina.

- To będzie jeszcze spadek (stopy bezrobocia w lipcu), choć bardziej symboliczny. Myślę, że to może być 0,1-0,2 pkt. proc. spadku (wobec czerwcowej prognozowanej w stopy 13,2 proc. - PAP). Lipiec będzie cięższym miesiącem. Z jednej strony wchodzą absolwenci (...), z drugiej te umowy sezonowe, które miały zostać zawarte już zostały już zawarte - powiedział w radiu PiN Męcina.

- Zaskakuje nas sytuacja pozytywną płynnością. To sezonowe ożywienie jest nad wyraz widoczne. Byłem znacznie ostrożniejszy. (...) Ta interwencja (na rynku pracy), to chyba zadziałało. Dzięki temu udaje się tworzyć miejsca pracy. Są firmy, branże, które się rozwijają, a co bardzo istotne oprócz tego segmentu sezonowego, który widocznie ożywia rynek pracy, powstają miejsca trwałe w realnej gospodarce - dodał.

Wiceminister powtórzył, że zgodnie z prognozą bezrobocie na koniec tego roku powinno wynieść 13,8 proc.

- Jesień będzie cięższa. Taką mamy tradycję rynku. (...) Myślę, że naszym celem jest ta stopa, o której mówimy w programie rekonwersji 13,8 proc. Oby nie przekroczyć 14 proc. - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane