1,6 mln zł na remont targowiska w Elblągu

Autor: dziennikelblaski.pl 24 listopada 2017 11:20

Do 30 listopada 2018 roku targowisko miejskie przejdzie pierwszy etap gruntownego remontu. Dokumentacja dotycząca planowanego remontu części targowiska miejskiego przy ul. Płk. Dąbka jest już gotowa, a miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę robót - podaje dziennikelblaski.pl.

W pierwszym etapie remontu na targowisku miejskim planuje się rozbiórkę istniejących wiat ze stołami oraz wyburzenie 21 pawilonów handlowych. W ich miejsce powstaną nowe, zadaszone stanowiska, które zostaną ulokowane w kierunku środka targowiska. Powstanie także 12 nowych, systemowych pawilonów handlowych, w tym trzy z instalacją wodociągową, każdy o powierzchni 17,5 m kw.

Głównym celem działań projektowych było zachowanie rodzaju prowadzonego handlu na targowisku. Po remoncie handlujący będą mieli także do swojej dyspozycji niezadaszone miejsca handlowe o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. Projekt przewiduje powstanie 190 miejsc handlowych.

Modernizacja targowiska ma się zakończyć do 30 listopada 2018 roku, a remont elbląskiego rynku pochłonie pawie 1,6 mln zł i będzie możliwy dzięki środkom zewnętrznym. 31 maja br. miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do przebudowy targowiska w wysokości 1 mln zł, z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,69

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane