PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

10 września ruszą nowe bazary jednodniowe w Warszawie

Autor: PAP 7 września 2011 16:58

Do grupy warszawskich targowisk jednodniowych dołączą 10 września punkty przy ul. Długiej oraz ul. Garbarskiej. Jednodniowe bazarki mają ułatwić mieszkańcom dostęp do świeżych warzyw i owoców oraz pomóc w walce z nielegalnym handlem w centralnych miejscach stolicy.

Targowiska przy wejściu do stacji Metro Ratusz Arsenał oraz obok zatoki postojowej na ul. Garbarskiej na Mariensztacie zaczną działać w sobotę. Mają być czynne przez cały rok, w każdą sobotę, w godz. 7.30 - 14.30. Będzie tam można kupić przede wszystkim produkty rolno-spożywcze i chemiczne, niewykluczona jest obecność pamiątek. Zabroniona będzie sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych.
Powstanie targowisk przy Arsenale i na Mariensztacie stanowi efekt m.in. konsultacji społecznych prowadzonych przez Urząd Miasta od marca do kwietnia br.

Targowiska jednodniowe mają być sposobem urzędników na walkę z kupcami nielegalnie handlującymi w miejscach takich, jak plac w pobliżu stacji metra Centrum. - Działania dyscyplinujące, wykorzystywanie odpowiednich służb do walki z nielegalnym handlem - to jest jakaś droga. Nie odstępujemy od niej, będziemy uczyć się, jak robić to coraz bardziej skutecznie i gra będzie toczyć się dalej. Chcemy jednak pójść też w drugą stronę, działać pozytywnie - stworzyć dla handlujących nowe możliwości i warunki - powiedział wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński.

Obecnie na terenie Warszawy działa 11 targowisk jednodniowych, m.in. na Białołęce, Pradze Północ i Południe, na Ursynowie i na Woli. Jedno z nich działa także od roku w Śródmieściu, przy al.3 Maja.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane