11 mln zł na modernizację targowisk w woj. pomorskim

Autor: PAP 6 kwietnia 2012 09:08

Prawie 11 mln zł z UE z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) jest przeznaczone na modernizację lokalnych targowisk w woj. pomorskim. Wnioski będą przyjmowane do 21 maja. Maksymalne dofinansowanie może wynieść 1 mln zł.

Jest to pierwszy konkurs z PROW, w którym można uzyskać dotacje na targowiska. W woj. pomorskim jest 89 targowisk stałych, w całym kraju - 2260. Inwestycje mają poprawić warunki sprzedaży w tych miejscach.

Piotr Jaśniewski, z Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego powiedział PAP, że dzięki wsparciu może być zmodernizowanych ok. 20 targowisk.

Przeczytaj także:

Projekt jest adresowany do miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców, także miast, które dotychczas nie mogły ubiegać się o wsparcie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wnioskodawcą może być gmina lub związek międzygminny. Maksymalny poziom pomocy unijnej wynosi 75 proc. kosztów inwestycji, pozostałą kwotę stanowi wkład własny beneficjenta.

Projekty dotyczące targowisk mogą być realizowane dzięki rozporządzeniu z lipca ub. roku, które wprowadziło dodatkowy zakres dla działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" w PROW 2007-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane