PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

12 targowisk powstanie w woj. kujawsko-pomorskim

Autor: PAP 14 września 2012 21:12

Dwanaście nowoczesnych targowisk powstanie w regionie kujawsko-pomorskim dzięki wsparciu funduszy unijnych. Władze regionu liczą, że pomoże to drobnym producentom w sprzedaży regionalnych produktów bez pośredników.

Tworzenie takich targowisk ma pomóc w skróceniu łańcucha pośredników między producentem a konsumentem. Dzięki nim mieszkańcy regionu będą mieli możliwość zakupu świeżych i tańszych wyrobów, a lokalni wytwórcy łatwiej znajdą nabywców swoich produktów - powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Na ogłoszony w czerwcu nabór wniosków o przyznanie pomocy na budowę, przebudowę, remont lub wyposażenie stałych targowisk w niewielkich miejscowościach regionu zgłosiło się dwanaście samorządów lokalnych. Wsparcie na budowę targowisk trafi do gmin w ramach rządowego programu "Mój rynek".

Pieniędzmi na ten cel dysponują samorządy województw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przedsięwzięcia mogą być zrealizowane w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców, a w Kujawsko-Pomorskim na ich realizację zarezerwowano 12 milionów złotych.

O przyznanie pomocy ubiega się 12 gmin: Janikowo, Pakość, Wąbrzeźno, Baruchowo, Czernikowo, Pruszcz, Kcynia, Więcbork, Lipno, Skrwilno, Śliwice oraz gmina i miasto Jabłonowo Pomorskie.

Targowiska, które zostaną dofinansowane, powinny być utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, elektronergetycznej i kanalizacyjnej, wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Zadaszone stoiska powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej.

Targowiska zostaną także podzielone na sekcje, w których będą sprzedawane towary danego rodzaju. Przynajmniej połowę powierzchni handlowej powinny zajmować stoiska z produktami rolno-spożywczymi.

Maksymalna wysokość wsparcia dla jednego beneficjenta to 1 milion złotych na cały okres realizacji programu. Refundacji podlegać będzie maksymalnie 75 proc. kosztów przedsięwzięcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane