PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

15,6 mln zł sprzedaży Organic Farma Zdrowia

Autor: www.dlahandlu.pl 16 maja 2014 11:21

15,6 mln zł sprzedaży Organic Farma Zdrowia

Sprzedaż Grupy Kapitałowej Organic Farma Zdrowia w I kwartale 2014 roku wyniosła 15,6 mln złotych, co stanowi 17,4 proc. wzrostu do analogicznego okresu poprzedniego roku. - Wzrost ten jest na podobnym poziomie jak w IV kwartale 2013 roku (wtedy było to 17 proc.), ale sama wysokość sprzedaży jest nowym rekordem sprzedaży kwartalnej w historii Grupy - podaje firma.

Na sprzedaż tą złożyły się przychody spółki Organic Farma Zdrowia na poziomie 11,5 mln zł, co stanowi 7,7 proc. wzrostu oraz 5,6 mln zł z 39 proc. wzrostem sprzedaży spółki zależnej Eko-Wital. - Sprzedaż obu spółek była rekordowa w ich historii i była między innymi efektem zauważalnego ożywienia popytu na produkty ekologiczne. Stanowi jednak duże osiągnięcie w okresie, w którym występował ciągły, kilkuprocentowy spadek odwiedzalności centrów handlowych oraz słabe nastroje konsumenckie mające wpływ na sprzedaż detaliczną w tym okresie. Rentowność spółek dystrybucyjnych Grupy była bardzo dobra, co wynikało głównie z doskonałej dynamiki sprzedaży - informuje zarząd.

Spółka Eko-Wital wypracowała 5,6 mln zł sprzedaży (39proc. wzrostu), które dały 147 tys. złotych zysku netto a spółka Bio Planet przy sprzedaży 15,3 mln zł (58 proc. wzrostu) wypracowała 468 tys. złotych zysku netto. Rentowność Spółki Organic Farma Zdrowia była niższa niż w I kwartale 2013 i wyniosła 25 tys. złotych zysku netto i 459 tys. złotych wyniku EBITDA.

- Mniejsza rentowność spółki w tym okresie wynika z faktu uruchomienia w 2013 roku aż 6-ciu nowych jednostek handlowych (5-ciu sklepów stacjonarnych i jeden, nowy sklep internetowy), z czego aż 4-y jednostki były uruchomione pod koniec roku. Wszystkie te sklepy będą partycypować we wzroście wyników w przyszłych okresach, ale w omawianym okresie tylko dwa pierwsze zbliżyły się do break-even a pozostałe generowały jeszcze znaczące straty. Na rentowność spółki w tym okresie również duży wpływ miały znacząco większe koszty marketingu (w stosunku do poprzednich lat). W marketingu zarząd spółki upatruje ogromną szansę na dalsze, znaczące wzrosty sprzedaży, które wygenerują pod koniec roku i w kolejnych latach godziwe zyski. Doskonałe wyniki osiągnęła w I kwartale 2014 roku Grupa Green Way S.A., która wypracowała 1,4 mln złotych sprzedaży, co stanowi 40 proc. wzrostu i 154 tys. złotych zysku netto w stosunku do 180 tys. zł straty rok wcześniej, przy czym sama spółka Green Way S.A. osiągnęła stratę w kwocie 5 tys zł na sprzedaży 372 tys. zł. EBITDA Grupy w 1-tym kwartale wyniosła 714 tys. złotych i była o 12,9 niższa niż przed rokiem- tłumaczy OFZ.

Organic Farma Zdrowia to największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi. Sieć składa się z 25 sklepów na terenie kraju tj. w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Wrocławiu, Piasecznie i Konstancinie i sprzedaje ekologiczną żywność, kosmetyki oraz środki higieny. Firma posiada również Delikatesy internetowe: www.organic24.pl, które oferują on-line największy w kraju asortyment produktów ekologicznych. Spółka Organic Farma Zdrowia S.A. jest notowana na rynku NewConnect. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane