17-proc. wzrost przychodów sieci Jedynka

www.portalspozywczy.pl 1 października 2013 09:08

17-proc. wzrost przychodów sieci Jedynka

W I półroczu 2013 r. przychody netto ze sprzedaży rzeszowskiej sieci sklepów Jedynka SA wzrosły z prawie 27,5 mln zł do ponad 32 mln zł. To oznacza 17-proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Zysk netto Jedynki w analogicznym okresie wzrósł trzykrotnie z nieco ponad 660 tys. zł do prawie 2 mln zł.

Przypomnijmy, że rzeszowska Jedynka S.A. wchodzi w skład Południowej Grupy Kapitałowej. Aktualnie sieć ma 27 placówek, o łącznej powierzchni ponad 9 tys. mkw. Spółka ma także sklep internetowy oferujący artykuły spożywcze.

Władze spółki Jedynka SA zapowiadają na kolejne miesiące kontynuowanie przyjętej strategii rozwoju spółki.

Firma realizując założenia dotyczące ekspansji sieci oraz wykorzystując środki z emisji obligacji zgodnie z przyjętym planem. Uruchamiane są kolejne sklepy, m.in. w Zakopanem, Warszawie i Rzeszowie. Władze spółki podkreślają, że „istotnym celem dla sieci jest zwiększenie zasięgu terytorialnego działalności."

Przeczytaj także:

Jednocześnie operator prowadzi systematyczny rebranding sieci.

W II kwartale br. władze spółki prowadziły dalsze prace nad podwyższeniem standardów obsługi klienta i wzbogacanie kategorii towarowych.

Na początku 2013 r. przedstawiciele rzeszowskiego dystrybutora zapowiadali otwarcie w tym roku 15 placówek w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Radomiu i Starachowicach. Firma planowali także wejście w nowe obszary działalności - prowadzenie stacji paliw oraz import cytrusów z Hiszpanii na rynek polski, rosyjski, ukraiński i kazachski.

- W 2013 otworzymy 12 nowych sklepów o powierzchni sprzedaży 120-200 mkw. oraz 3 sklepy wielkopowierzchniowe o powierzchni sprzedaży 600-1000 mkw. - mówił w styczniu br. Maciej Ciemny, wiceprezes Jedynki SA.

Firma planowała także otwarcie sklepów wielkopowierzchniowych w centrach handlowych w Starachowicach i Radomiu. Zapowiadała również przejęcie do końca roku 6 - 8 stacji paliw w Rzeszowie i prowadzenie ich pod własną marką.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane