PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

2,6 mln zł na remont targowiska w Nowej Soli

Autor: PAP 24 stycznia 2014 13:58

2,6 mln zł będzie kosztował remont targowiska miejskiego w Nowej Soli (Lubuskie). Samorząd zapowiada, że inwestycja rozpocznie się wczesną wiosną i potrwa do drugiej połowy sierpnia tego roku.

Na jej realizację samorząd miasta uzyskał 1 mln zł dofinansowania z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.
W trakcie remontu będzie działało tzw. targowisko tymczasowe na terenie płatnego parkingu znajdującego się naprzeciw placu targowego. Kupcy przeniosą się tam do 2 kwietnia br.

"Modernizacja targowiska jest konieczna, gdyż obecnie daleko mu do jakichkolwiek standardów. Nawierzchnia placu tylko częściowo jest utwardzona, a do tego dziurawa. Brakuje zadaszonych stoisk, budynek socjalny jest w fatalnym stanie technicznym - to tylko niektóre z mankamentów" - wyjaśniła Batko.

Po modernizacji na targowisku do dyspozycji kupców będzie 14 murowanych pawilonów, 88 zadaszonych stanowisk handlowych, 25 stanowisk niezadaszonych oraz 25 stanowisk do handlu bezpośrednio z samochodów.

Rzeczniczka dodała, że podobnie jak w wielu innych miejscowościach, ta forma handlu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Nowej Soli. Tamtejsze targowisko jest czynne w poniedziałki, środy i piątki. Można na nim kupić świeże warzywa i owoce, inną żywność oraz przedmioty codziennego użytku. Działalność gospodarczą prowadzi w tym miejscu ok. 150 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane