21 sklepów sieci Zatoka zmieni szyld na Freshmarket

Autor: www.dlahandlu.pl 3 lipca 2012 10:12

21 sklepów sieci Zatoka zmieni szyld na Freshmarket

Sieć Zatoka zostanie przejęta przez firmę Żabka Polska. W ramach programu "Sklep za czynsz" dotychczasowe 21 sklepów Zatoka przejdzie kompleksowy remodeling i zostaną dostosowane do standardów sieci sklepów Freshmarket.

- Nasze tegoroczne plany rozwoju zakładają, że niemal codziennie będziemy otwierali nowy sklep Żabka lub Freshmarket. Konsolidujemy rynek, a dynamika rozwoju obydwu brandów pokazuje, że konsekwentnie umacniamy pozycję naszych sieci. W pierwszym półroczu tego roku zanotowaliśmy ponad 20 proc. wzrost obrotów. Właśnie dzięki takim projektom jak "Sklep za czynsz" małe i średnie sklepy mogą konkurować na coraz trudniejszym dla detalistów rynku - mówi Jacek Roszyk, prezes zarządu Żabka Polska.

Sklepy sieci Zatoka, które już wkrótce będą funkcjonowały pod szyldem Freshmarket, to placówki zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych głównie w Gdańsku i Gdyni, o powierzchni od około 100 do 300 mkw..

- Współpraca z tak stabilnym partnerem to dla naszych sklepów perspektywa rozwoju i wzmocnienia pozycji konkurencyjnej. Rynek detaliczny w Polsce jest jednym z najbardziej konkurencyjnych w Europie, dlatego warto jednoczyć siły. Rozwiązania, jakie nam zaproponowano w ramach projektu "Sklep za czynsz" zapewniają korzystne i stabilne warunki finansowe. Istotny jest również aspekt społeczny ciągłości funkcjonowania sklepów, którą zapewnia Żabka Polska - mówi Roman Chajewski, prezes zarządu sieci sklepów Zatoka.

Jak informował wcześniej portal www.dlahandlu.pl, projekt "Sklep za czynsz" jest autorskim programem uruchomionym przez firmę Żabka Polska jesienią 2011 roku. W ramach współpracy dotychczasowy właściciel sklepu ma zapewniony comiesięczny dochód przez okres 10 lat. W tym czasie Żabka Polska poprowadzi jego sklep pod marką Żabka lub Freshmarket, a nawet zatrudni obecnych pracowników inwestując w adaptację placówki kilkaset tysięcy złotych. Firmę interesują lokale o powierzchni minimum 90 mkw.

Przypomnijmy: Rok temu na przejęcie 12 z 32 sklepów należących do Zatoki zdecydował się właściciel sklepów Biedronka. Firma przejęła wówczas sklepy działające na terenie Gdyni i Gdańska. Pod koniec 2011 roku spółka Zatoka, która prowadziła pozostałe 21 sklepów spożywczych, wykupiła majątek Okręgowej Spółdzielni Mleczarską w Starogardzie Gdańskim za kwotę ponad 2 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • on 2014-10-29 05:30:11

    a Prezes Pałac wybudował

  • Ajent 2012-09-12 20:13:33

    Współczuję wszystkim tym co pracują w sieci "Żabka" lub otwierającym się na nowo Fresh-markecie w Starogardzie Gdańskim.To się w głowie nie mieści co tam się dzieje , koleżanki dostały wypłaty 204 zł za caly poprzedni miesiac i to kierowniczka ...Dziewczyny które zamierzają pracować we Fresh-markecie lub Żabce umieszczonej na Rynek 35 w Starogardzie Gdańskim pracują od rana do wieczora za darmo !! Kpiina!!!!Stawka jest 5zł/h , oprócz tego Ajentka sklepu odtrąca od pracowników z wypłaty każdy towar po terminie lub braki ,typu : gazety,nabiał,papierosy,alkochol itd...Więc życzę wszystkim pracownikom powodzenia ;)

  • Tomasz 2012-07-04 09:53:47

    "...Istotny jest również aspekt społeczny ciągłości funkcjonowania sklepów" Tylko ceny pójdą w górę! Żabki w Polsce to najdroższe sklepy. Konsumenci nie będą mieli żadnej korzyści. Droga spożywka, marne działy warzywa-owoce. Tylko słodycze i alkohol....I jak społeczeństwo w Polsce ma być zdrowe?

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane