PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

23 maja wolny dla pracowników handlu

Autor: Infor.pl 22 maja 2010 10:49

Dniem wolnym od pracy jest pierwszy dzień Zielonych Świątek. Święto to zawsze przypada w niedzielę. Pracownicy zatrudnieni w placówkach handlowych, które funkcjonują w niedzielę, powinni mieć w tym roku wolne 23 maja.

Pracownicy zatrudnieni w placówkach handlowych nie mogą wykonywać pracy w święta. Dotyczy to tylko świąt, które zostały uznane przez przepisy prawa pracy za dni wolne od pracy. Praca w handlu jest zabroniona również w święta, które przypadają w niedzielę, tak jak w przypadku pierwszego dnia Zielonych Świątek. Święta, które zostały uznane za dni wolne od pracy.

Pracy w święta w placówkach handlowych nie mogą wykonywać tylko pracownicy. Oznacza to, że w dni świąteczne placówki handlowe mogą być czynne, jeżeli pracę będzie w nich wykonywał np. właściciel sklepu czy osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mikołaj 2010-05-23 14:43:05

  Witam Serdecznie

  Regularnie czytam wasze wiadomości i widzę, że prawo jest nierespektowane lub obchodzone przez dużą ilość cwaniaków. Zakaz handlu w święta był wprowadzony po to aby zagwarantować pracownikom handlu wolny dzień.Natomiast z życia wynika że właściciele zatrudniają pracowników z innych swoich sklepów naprzemiennie lub też wymieniają się z innymi właścicielami sklepów na umowy cywilnoprawne.Gdzie jest odpowiedzialność materialna ludzi którzy przychodzą do pracy na 8 godzin bez inwentury po czym za braki odpowiadają pracownicy zatrudnieni na stałe w danej placówce.Praca w sklepie związana jest z różnymi obwarowaniami i odpowiedzialnością(bhp;sanepid;).Służby kontrolne nie powinny mieć problemu z wykryciem nadużyć tym bardziej że praca jako sprzedawca nie kwalifikuje się na umowę cywilnoprawną.Sądzę że po wejściu w życie nowego przepisu powinna być kontrolowana zgodność INTENCJI USTAWODAWCY z tym co dzieje się w życiu i wtedy natychmiastowa reakcja ustawodawcy dodatkowymi obwarowaniami lub zmianą przepisów.Dobre prawo nie jest łatwo stworzyć a jeszcze trudniej jest je wprowadzić w życie.Nie pomogą konsultacje tylko z prawnikami trzeba konsultować się także z samym dołem handlu czyli właścicielami sklepów.

  pozdrawiam

  Właściciel Sklepu

  zwolennik całkowitego zakazu handlu w niedziele i święta

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane