3 tys. sklepów Lewiatan z banerami protestacyjnymi

Autor: www.dlahandlu.pl 5 lutego 2016 11:38

3 tys. sklepów Lewiatan z banerami protestacyjnymi fot. materiały prasowe Lewiatan

Franczyzobiorcy PSH Lewiatan protestują przeciwko projektowi ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Na 3 000 sklepach działających w Lewiatanie zawisły dziś banery i plakaty informujące o proteście. Kupcy wykorzystali również blisko 2 000 własnych billboardów na których, zamiast cotygodniowych promocji, pojawiły się hasła protestacyjne.

Dzisiaj do premier Beaty Szydło wysłanych zostało 2.000 listów protestacyjnych podpisanych przez wszystkich franczyzobiorców Lewiatana.

Kupcy alarmują, że po wejściu w życie ustawy w proponowanym obecnie kształcie czeka ich bankructwo. - Niedawno musiałam zamknąć jeden sklep, bo w pobliżu powstał supermarket. Teraz państwo chce nam odebrać środki do życia - skarżyła się w Izabela Makaruk, właścicielka sklepu w Horodyszczu.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan skierowali na początku lutego list otwarty do premier Beaty Szydło i do parlamentarzystów. Przekonują w nim m.in., że skutkiem wejścia w życie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej będzie upadek setek małych i średnich przedsiębiorców oraz likwidacja sieci franczyzowych, które zrzeszają dziesiątki tysięcy sklepów. Domagają się wyłączenia z ustawy zapisów o franczyzie, naliczania i pobierania podatku według NIP, zastosowania dla małych i średnich przedsiębiorstw stawki 0,3 proc., odstąpienia od naliczaniu podwyższonego podatku w sobotę oraz zastosowania możliwości odliczania zapłaconego podatku od podatku dochodowego.

Na 11 lutego zapowiedziana została demonstracja handlowców pod Sejmem.

Przeczytaj także:

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Polski Bus 2016-02-12 13:57:42

    jednak Eurocash to nie tylko hurtownia ale też tanie przewozy autokarowe na linii Kozia Wólka - Warszawa

  • kol 2016-02-10 12:00:36

    zaraz po protescie musza zaczac protestowac pracownicy bo to co wyrabia sie znimi to jest prawdziwa zgroza a otym sie niemowi ze 90 procent z nich pracuje za najnisza krajowa praca w niedziele iswieta to norma czas skonczyc z umowami ktore obowiazuja tylko podczas swiat a jak sie uda ida do smieci co wkoncu nato zwiazki zawodowe ; solidarnosc i izba handlowa itp

  • ciekawy 2016-02-08 19:08:21

    Franczyzodawca krzyknął, a franczyzobiorcy za nim ... jak owce ... A franczyzodawca nie działa chyba przecież jako non profit czy inne pro bono. Dla pełnego obrazu sytuacji warto byłoby poznać ile takie organizacje zarabiają na udostępnianiu know-how, różnych opłatach franczyzowych (swoją drogą czy nie podpadają one pod ustawę zakazującą pobierania innych opłat niż marża handlowa?) oraz z tytułu usług świadczonych na rzecz franczyzobiorców.

ZOBACZ WSZYSTKIE (9)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane