PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

30 września upływa termin opłacenia zezwoleń na sprzedaż alkoholu

Autor: UM Warszawa 27 września 2016 12:56

Urząd Miasta Warszawa przypomina przedsiębiorcom, że 30 września upływa termin wniesienia trzeciej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2016 r.

Przedsiębiorcy powinni wnieść opłatę w Urzędach Dzielnic m.st. Warszawy najpóźniej do piątku, 30 września 2016 r. W przypadku dokonywania opłaty za pośrednictwem banku, za termin dokonania opłaty uznawany jest dzień przyjęcia polecenia przelewu przez bank, w którym zlecający przelew ma rachunek z kwotą wystarczającą na pokrycie należności. Opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należy dokonywać na rachunek odpowiedniego Urzędu Dzielnicy m.st. Warszawy.

W przypadku niedokonania opłaty przedsiębiorca może jeszcze dopełnić tej czynności w terminie 30 kolejnych dni, przy czym kwota do zapłaty zostaje wtedy powiększona o 30% opłaty należnej za korzystanie z zezwoleń w danym roku kalendarzowym.

Termin wniesienie opłaty nie podlega przywróceniu, bez względu na przyczyny jego niedotrzymania.

Dopełnienie powyższego obowiązku jest warunkiem zachowania przez przedsiębiorcę uprawnień do kontynuowania sprzedaży napojów alkoholowych. W przypadku niedokonania opłaty w ustawowym terminie zezwolenie wygasa, a przedsiębiorca może wystąpić o nowe zezwolenie po 6 miesiącach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane