PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

300 tys. podpisów pod projektem ustawy dot. płacy minimalnej

Autor: PAP 17 lipca 2011 14:41

W poniedziałek przewodniczący NSZZ "Solidarności" Piotr Duda przekaże marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie 300 tys. podpisów zebranych pod obywatelskim projektem ustawy o płacy minimalnej.

- Chcielibyśmy, aby ustawa została uchwalona jeszcze w tej kadencji Sejmu, ale nie przywiązujemy do tego szczególnej wagi - powiedział w niedzielę PAP zastępca pełnomocnika Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej w sprawie płacy minimalnej, Henryk Nakonieczny.

Poinformował, że główne założenie projektu to powiązanie płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej i taki jej wzrost, aby najniższa pensja stanowiła 50 proc. przeciętnej płacy 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • rynek rulez! 2011-07-18 08:31:28

    Przecież to jest chore - im więcej podniesiemy płacę minimalną, tym bardziej podniesie się średnia płaca i tak w kółko. Dopóki ludzie godzą się na pracę za taką, a nie inną stawkę, wszystko jest OK. Znam juz wiele przykładów braku siły roboczej w danych regionach i konieczność podniesienia wynagrodzenia, zeby mieć chętnych - wszystko reguluje się samo. A płaca minimalna jest dla nierobów i nieuków, ktorzy tylko udają, że pracują.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane